Mrazáky a kombinované ledničky

Delší uchovávání masa nebo úrody ze zahrady v mraženém stavu je velmi oblíbené. Mrazáky seženete velmi snadno, náš trh je dostatečně zásoben. Víte však, jak se v hojném počtu nabízeného zboží orientovat? Kromě rozměru a typu mrazáku by vás měla zajímat spotřeba elektrické energie, mrazící výkon, mrazící proces, klimatická třída a akumulační doba (čas výdržnosti potravin v mrazničce při výpadku elektriky).

Mrazničky se vyrábějí pultové a šuplíkové, zvané rovněž truhlicové a skříňové.

Mrazničky šuplíkové se prodávají volně stojící i vestavné. Potraviny se ukládají do zásuvek. Levné mrazáky šuplíkové obsahují zásuvné koše, což je jisté riziko přimrznutí zmraženého jídla ke koši. Jiné varianty mají celoplastové šuplíky, kde možnost nedostat požadovaný pokrm ven nehrozí. Mrazáky šuplíkové nabízejí prodejci například s různou hlučností, s funkcí super mrazení, v energetické třídě A+, s LED kontrolkami, nízkoenergetické, s možností otočení dveří, s nastavitelnými nožičkami, s technologií No Frost (nevzniká námraza), Super Frost (zrychlené mrazení), v nerezovém provedení nebo se čtyřnásobným bezpečnostním systémem. Šuplíkový mrazák využije většina domácností, kde stačí objem na uskladnění od 45 do 260 litrů.

Mrazničky pultové využijí všichni, kdo potřebují mrazit ve velkém množství. Objem mrazícího prostoru se pohybuje od 130 do 500 litrů. Vejdou se sem větší kusy, ale na druhou stranu je zde horší přehlednost. Některé mrazáky pultové však mají odkládací koše a tím se problém hledání může vyřešit. Vyplatí se nejen do větších domácností, ale i do cukráren, obchodů s potravinami či do restaurací.

Mrazničky mohou být vybaveny i alarmem. Ten oznamuje například špatně zavřené dveře nebo problémové zvýšení teploty v mrazáku. Kvalitní pultové mrazáky seženete od předních výrobců – Bosch, AEG a dalších.

Komentáře